Dobre książki

Na rynku wydawniczym można znaleźć wiele pozycji – od literatury „brukowej”, aż po naprawdę wartościowe książki. Takie, po lekturze których „coś”, jakieś „ziarenko” zostanie w czytelniku i może wykiełkuje i wyrośnie – ubogacając daną osobę; czytania takich książek nie można nazwać stratą czasu. Jest to inwestycja w siebie, w swoją osobowość, a również duchowość, w swoje życie – drogę, którą będzie się podążało, wybory, których się dokona, oraz w życie osób związanych z nami – czy to przyjaciół, małżonków, dzieci. Warto podjąć dobre inwestycje, które potem dadzą dobre plony.
Przykłady książek, które warto przeczytać, wraz z fragmentami, będziemy co jakiś czas zamieszczać na stronie. Może zachęcą Was do sięgnięcia po którąś z nich.

Gorąco polecamy!

DM


Orzech na ambonie – cz. I – homilie, kazania i konferencje księdza Stanisława Orzechowskiego

red. ks. Aleksander Radecki
Wyd. Maria, Wrocław 2002
książka zawiera CD z nagraniami kazań ks. Orzecha

O ks. Orzechowskim (Wikipedia)

„Powiem wprost: opracowanie kazań Orzecha okazało się istną katorgą! Proszę to sobie wyobrazić:
Pierwszym etapem było zebranie nagrań magnetofonowych, z których większość dokonana została na fatalnym poziomie technicznym – wręcz na granicy słyszalności. Potem autorzy pomysłu szukali ludzi (studentek i studentów, kleryków, znajomych pań i panów), którzy zechcieliby bezinteresownie (!) ‚wklepać w komputer’ to, co usłyszeli z głośnika. Przeciętne kazanie (trwające 30 minut) pochłaniało 3-5 godzin pracy! Wreszcie należało dokonać redakcji otrzymanego w ten sposób ‚produktu językowego’. […]
Czy warto było aż tak się męczyć?
Gdyby odpowiedź była negatywna – nie ma takiej siły, która zmusiłaby mnie do podjęcia się podobnej pracy. Motywem, dla którego przesiedziałem przy klawiaturze komputera niezliczoną liczbę godzin – oprócz osobistej intencji Bogu wiadomej – było i jest przekonanie, że warto, trzeba i należy udostępnić szerokim rzeszom Czytelników przepowiadanie Księdza Prałata Stanisława Orzechowskiego – nawet przy założeniu, że jego styl i język został tu bardzo ‚odorzechowiony’. Jest bowiem w tych tekstach owo ‚coś’, co każe ludziom ‚chodzić na Orzecha’ – nawet gdy się już zdecydowanie wyrosło ze stanu studenckiego. […]
Zatem – zapraszam do lektury! Oby okazała się dla wszystkich, którzy sięgną po każdy z tomów Orzechowego dorobku kaznodziejskiego ‚pożytkiem doczesnym i wiecznym’.”

ks. A. Radecki

Niektóre kazania ks. Orzecha będziemy zamieszczać na stronie, aby choć trochę poznać tego niezwykłego człowieka, a gdy zechcecie głębiej wczytać się i poznać więcej nauk przez niego głoszonych, zapraszamy do lektury całej książki!

DM

Opcje zakupu tej i innych książek Orzecha:

  1. D.A. Wawrzyny ul. Bujwida 49/51
  2. w księgarni Archidiecezjalnej
  3. w księgarni Dominikańskiej
  4. przez internet wawrzyny@wawrzyny.wroc.pl – cena: koszt książki (32 zł) + koszt wysyłki
  5. (opcje od 1-3 dostępne są tyko na terenie Wrocławia)

Dochód  ze sprzedaży książek jest cegiełką na dalszy rozwój Duszpasterstwa Akademickiego „Wawrzyny”

Reklamy