DM ‚Michael’ (o samej Diakonii)

23.10.2011
Kochani,
mija już czwarty rok, odkąd powstała DM. Porótce nakreślę co się z nią podziało przez ten czas.
Trzeba przyznać, że wiele się od tego czasu zmieniło.

Przede wszystkim cieszy spora liczba osób, które szukając czegoś dla siebie (czy innych), trafiają tutaj. Mam nadzieję, że chociaż części z Was okazuje się pomocną.

Jeśli chodzi o nas – cóż, po tym czasie niestety wszystko się „rozpłynęło” – każdy wywędrował w swoją stronę i jest zajęty budowaniem swojego życia.

Intencje, w których prosicie oraz osoby, które kiedykolwiek prosiły o modlitwę są ofiarowywane podczas każdej mszy świętej – tylko to pozostało po tym czasie.

Jedyne co praktycznie nienaruszone przetrwało próbę czasu, to ta strona – nie spodziewałam się, że będzie odwiedzana tak licznie. Jest chyba dosyć dobrze zaopatrzona, ale od czasu do czasu postaram się umieścić dla Was coś nowego, jednak –  jak to z resztą zapewne widać – niełatwo na to znaleźć czas. Mam nadzieję, że się uda, oraz że ktokolwiek z Was, przeglądających tę stronę  znajdzie tu coś, czego szuka lub mu pomoże.

Pozostańcie z Bogiem.
DM

– – –

Patroni:

św. Dominik Savio i św. Michał Archanioł (Któż Jak Bóg!)

Forma modlitwy:

wybraliśmy różaniec, ponieważ jest to modlitwa znana wszystkim, można ją odmawiać praktycznie w każdej chwili. A poza tym, jak to mówiła nieraz sama Mateczka – to najlepszy oręż w walce ze złym. Najskuteczniejszy. Również w upraszaniu łask.

my („Michael”) odmawiamy codziennie jeden dziesiątek różańca (jeśli ktoś chce i ma czas na więcej, to nie ma sprawy – modlitwy nigdy za wiele)

Ku przypomnieniu, tajemnice radosne odmawiamy w poniedziałki i soboty, bolesne – wtorki i piątki, chwalebne – środy i niedziele, a tajemnice światła w czwartki.

Intencje:

Modlimy się w trzech rodzajach intencji. Tych, które podajecie i publikujemy na stronie oraz w naszych osobistych i „stałych” (czyli jeśli się modlimy o coś dłuższy czas), które nie pozostawiamy w sercu, no i w intencjach osobistych pozostałych członków.

intencje może podać każdy. Adres e-mail i dokładniejsze dane podane są na stronie „kontakt”

Członkowie:

o założycielach możecie poczytać w „O założycielach…”

a członkiem Diakonii może zostać każdy. Niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku. Ważne tylko, by zgłosił nam to, pisząc do nas. Wtedy będzie nam łatwiej objąć, jaki mamy zasięg modlitewny (i nie tylko). Jednak prosimy o to, by decyzja była przemyślana, ponieważ jest to jednak swego rodzaju zobowiązanie.

W każdą trzecią niedzielę miesiąca można też ofiarować mszę w intencji wszystkich członków „Michaela” i samej Diakonii.

Reklamy